Kur’an kursundaki çocukları acımasızca döven görevli kendini böyle savundu: Dalga geçtiler

İstanbul Büyükçekmece’de bir derneğe ait olan Kur’an kursunda çocukların darp edildiği görüntüler tepkilere neden oldu. İzleyenlerin kanını donduran görüntüler sonrası Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu şahsın soruşturma kapsamında 25 Şubat’ta tutuklandığını belirtti. Şahsın emniyetteki ilk ifadesinde çocukları kendisiyle dalga geçtikleri için dövdüğünü söylediği öğrenildi.

İstanbul Büyükçekmece‘de bir Kur’an kursunda çekildiği öne sürülen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Elden ele dolaşan videoda, kurstaki bir hocanın çocukları acımazca darp ettiği görüldü. Sosyal medyada büyük tepkilere neden olan görüntülerle ilgili Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamada bulundu.

25 ŞUBAT’TA TUTUKLANMIŞ

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklamasında, şüphelinin 25 Şubat’ta gözaltına alındığı belirtilirken, “Bahse konu olayla ilgili suç yeri itibarıyla Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığımızca 24 Şubat’ta derhal soruşturma işlemlerine başlanılmıştır. Soruşturma kapsamında 25 Şubat’ta gözaltına alınan şüpheli, tutuklanması istemiyle sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘kasten yaralama’ suçundan aynı gün tutuklanarak ceza infaz kurumuna gönderilmiştir. Soruşturmaya, tüm yönleriyle ve titizlikle devam edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

İŞTE O ANLAR !

DALGA GEÇTİKLERİ İÇİN DÖVMÜŞ

Öte yandan şüpheli Sedat Çomak’ın, emniyetteki ilk ifadesinde çocukları kendisiyle dalga geçtikleri için dövdüğünü söylediği öğrenildi.

Kaynak: İHA