Cumartesi, Haziran 22, 2024

Karadeniz Temalı Türk Dizileri

Karadeniz konulu Türk dizileri , hırçın doğası ve yerel temalı izleyicilere deneyim sunuyor. Bazen biz böyle konuşmuyoruz dediğimiz bazen de hayranlıkla izleyip doyamadığımız. Karadeniz de geçen dizilere bir göz atalım. Karadeniz dizileri şivesiyle ve komedisi ile hayranlık uyandırıyor.

Bazen günlük konuşma dilimizden farklı olsa da. Bazen de izleyicileri büyüleyerek ekran başına kilitlemeyi başarıyorlar. Bu diziler, kendilerine özgü şiveleri, sıcak atmosferleri ve komik hikayeleriyle. Karadeniz’in mistik dünyasını izleyicilere en doğal ve etkileyici şekilde aktarıyorlar.

1. SEVDALUK

Demet Akbağ, Erdal Özyağcılar ve Cengiz Bozkurt gibi usta isimlerin yer aldığı hikayenin Karadeniz en güzel ili Rize Çamlıhemşinde geçmiştir öyle ki geçilen bölgeye ziyaretçi akınına uğramıştır.

Sevdaluk dizisinin afişi

Sevdaluk dizisinin ilk dizi fragmanını şuradan izleyebilirsin

2. Benim İçin Üzülme

Karadeniz Temalı Türk Dizileri denince akla ilk gelenlerden 2012’de başlayan dizi Artvin, Rize, Trabzon, Kars ve Gürcistan Batum’da geçmiştir. Toplam 2 sezon 55 bölümden oluşmuş dizi 2014’te final yapmıştır.Başrollerinde Fulya Zenginer ve Tansel Öngel’in yer aldığı Laz bir erkekle Kürt bir kızın aşkını işlenmiştir.

Benim İçin Üzülme dizisinin ilk bölümüne ait afiş

Benim İçin Üzülme dizisinin ilk bölüm fragmanına şuradan inceleyebilirsin

3. Gülbeyaz

2002-2003 arasında aralarında Şevval Sam ve Nejat İşler gibi oyuncularında yer aldığı Karadeniz insanının yaşamını anlatan bir diziydi. Karadeniz Temalı Türk Dizileri listemize giren Dizi Bartın ve İstanbulda geçmiştir. Toplam 26 bölümden oluşmuştu.

Gülbeyaz dizisinin başrol oyuncuları

4. FIRTINA

2006 ve 2007 yılları arasında yayınlanmış toplam 48 bölümden oluşmuş ve aralarında Burçin Terzioğlu ile Murat Yıldırımın yer aldığı dizi. İki aşık gencin maceralarını anlatmış bir diziydi.

Fırtına dizisinin oyuncuları

5. Sen Anlat Karadeniz

Karadeniz Temalı Türk Dizileri listemizin 5. sırasında 2018 ve 2019 yılları arasında 64 bölümden oluşmuş, Trabzon ve İstanbulda geçen bir dram dizisidir. Aralarında Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu’nun bulunduğu dizi Kasım 2019 da final yapmıştır.

Sen Anlat Karadeniz dizisinin afişi

Sen Anlat Karadeniz il bölümüne şuradan ulaşabilirsin

6. Kuzey Yıldızı İlk Aşk

İsmail Demirci ve Aslıhan Güner’in başrolde olduğu komedi/dram dizisidir. Kısaca 2019’da başlamış olan dizi halen daha(2020 Covid19’dan dolayı ara verildi) devam etmekte.

Kuzey Yıldızı İle Aşk dizisinin afişi

Kuzey Yıldızı ilk bölüm fragmanı hemen şurada

7. Aşk Yeniden

Karadeniz Temalı Türk Dizileri listemizin 7. sırasında 2015-2016 yılları arasında yayınlanmış reyting sıralamasında birinci olmuş dizidir. Dizi de Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy’un yer adlığı romantik komedi tadında bir dizidir. kısaca söylecek olursak Dizi 16 bölümü Rize’de geçmiştir.

Aşk Yeniden dizisinin ilk bölüm posteri

Aşk Yeniden ilk fragmanı da hemen şurada

Sonuç olarak Karadeniz temalı türk dizileri bir dönem hepimizi ekranlar başında tutmayı başarmıştır. Dizilerin ayrıca bizleri eğlendirmesi ve hüzünlendirmesi veya kızdırmasını da es geçmemek gerekir. Her ne kadar yöre insanının tam anlamıyla yaşantısını yansıtmıyor olsa da başarılı eserleri ortaya çıkarılmıştır. Bu gibi yapıtları ortaya koyan dolayısıyla bizleri ekranların başına toplayan yapımcılar ve oyuncular ve de kamera arkasındaki tüm emekçilere sonsuz teşekkürler.

Sizler hangi yapıtları izlediniz, ben sevdaluk ve aşk yenideni oldukça başarılı bulmuştum. Oyuncu kalitesi ve başarılı yönetmen veya yapımcılarla oldukça etkili bir yapıt ortaya koymuşlardı. Büyük hayranlık ve heycanla izlemiştim. Dizilerin çekildiği mekanlar veya yöresel kıyafetler ve de konuşulan şiveden midir bilemem. Bu yüzden sonsuz teşekkürler!

Daha fazla içerikleri görmek için, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir veya web sitemizi favorilere alabilirsiniz. Ayrıca, demek ki, en güncel haberleri ve ürünleri kaçırmamış olacaksınız. Öte yandan, farz edelim ki, yeni kampanyalarımızı ve ürünlerimizi görmek istiyorsanız, dolayısıyla, bizi takip etmeye devam edin. Bu arada, bunun yanı sıra, web sitemize favori olarak ekleyerek, kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak, kısaca söylemek gerekirse, bizleri takip ederek ve web sitemizi favorilere alarak, birbirinden özel fırsatları kaçırmayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunlara da Bak