Kaçak göçmen taşıyan kamyonet şoförü kendini böyle savundu: Allah rızası için aldım

Adana’da, polisin takibiyle uygulama noktasında durdurulan kamyonetin kasasında, Yunanistan’a gitmek üzere ülkeye giren 16 kaçak Afgan göçmen yakalandı. Gözaltına alınan kamyonet şoförü ifadesinde, “Araçtakiler, yoldayken el kaldırdı. Ben de Allah rızası için aldım” dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, ülkeye yasa dışı yollarla giren göçmenlerin kente geleceği bilgisine ulaştı. Ekipler, Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda şüphe üzerine takibe aldıkları kamyoneti, uygulama noktasında durdurdu.

1800 DOLARA ANLAŞMIŞLAR

Şoför Mahmut Güneş‘in (28) indirildiği kamyonetin kasasında Afganistanlı 16 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenlerin, 1800 dolar karşılığında Yunanistan‘a gitmek üzere ülkeye girdikleri, Şanlıurfa‘da ise Güneş’in kamyonetine binip İstanbul‘a götürüldükleri belirlendi.


“KİM OLDUKLARINI BİLMİYORUM”

Gözaltına alınan Mahmut Güneş, ifadesinde, “Şanlıurfa’da sebzecilik yapıyorum. Mal almak için Adana’daki hale geliyordum. Araçtakiler, yoldayken el kaldırdı. Ben de Allah rızası için aldım. Kim olduklarını bilmiyordum” dedi.

ŞOFÖR TUTUKLANDI

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mahmut Güneş, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Kaçak göçmenler ise Adana Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

Kaynak: DHA