Salı, Temmuz 23, 2024

Hayatında İstanbul’a hiç gitmeyen çiftçinin traktörüne 54 tane otoyol ve köprü cezası verildi

Bursa’da çiftçilik yapmakta olan Mustafa Tınmaz’ın traktörüne son 7 ayda 54 defa İstanbul otoyol ve köprüden izinsiz geçme cezası verildi. İstanbul’a hiç gitmediğini belirten ve traktörünün 7 aydır benim İznik’ten dışarı çıkmadığını söyleyen Tınmaz, “Nereye gitsem bu trafik cezaları yüzünden işlemlerimi yapmıyorlar engel oluyor. Ruhsatımı bile bu yüzden tazeleyemiyorum” ifadelerini kullandı.

Bursa‘nın İznik ilçesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Mustafa Tınmaz, 28 yıldır 16 H 4467 plakalı traktörünü kullanıyor. Fakat son 7 aydır hayatı traktörü yüzünden kabusa döndü. Traktörüne 54 kez İstanbul otoyol ve köprüden izinsiz geçiş cezası geldi.

“HAYATIMDA HİÇ İSTANBUL’A GİTMEDİM”

Konuyla ilgili açıklama yapan Mustafa Tınmaz, “7 aydır benim İznik’ten dışarı çıkmayan traktörüme 54 tane trafik cezası geldi. Ben kendim İstanbul’u görmedim, traktörüm de görmedi. İstanbul’da köprüde otoyolda nasıl bir ceza gelir. Benim bazı kendi resmi işlemlerim oluyor. Nereye gitsem bu trafik cezaları yüzünden işlemlerimi yapmıyorlar engel oluyor. Ruhsatımı bile bu yüzden tazeleyemiyorum” dedi.

Bunlara da Bak