Sadece Çay Toplayanların Anlayacağı Şeyler

Bu yazıda sadece çay toplamış olanların anlayacağı olayları derledik, okuyunca hatırlayıp ” hee doğri” diyeceği olaylar var. Hadi birlikte göz atalım.

Çay Toplarken Makasın Torbasını Kesmek

Tam odaklanmışsın hızlı hızlı çay topluyorsun ki makasın ağzına torba gelir o hızla anlamadan torbayı ikiye bölmek…. Bunu yaşayanlar gerçekten çok fazlayız biiliyorum…

Teleferikten Karşıya Verilen Çayın Dereye Düşmesi

Bütün gün çayı toplarsın, günün sonu gelir çay toplama işleri biter çay bezleri hazırlanır ve çay bezlerini teleferikle karşı yola göndermek kalır.. Hazırlar makaraya takarsın “yallah” diye gönderir izlersin.. sonra birşeyler ters gider bütün gün uğraşıp doldurduğun çay bezi tikenluğe düşer… ” vuu bokiyen” desekte iş işten geçmiştir.

Çaykur’dan Gelen Mesaj

Bütün planları yaparız şu gün şu kadar çay toplasak bugün bu kadar çay toplasak der planları yaparız. Ama bir mesaj yada cami minaresinden gelen o ses.. çaykur çay kontejanını şu kadar yaptı der bütün planlar yok olur.

Çay Toplarken Sinir Bozan Sinekler

Zaten iş yorucu, hava çok sıcak yetmiyormuş gibi “çuncurici” dediğimiz toz sinekler bela olur başımıza.. Hele de bazılarımızı çok ısırırken bazılarına hiç bulaşmazlar..

Yabani Otların Olduğu Çay Bahçeleri

Çay mı toplayalım ot mu toplayalım dediğimiz anlardır. Bir yandan Çay toplarız bir yandan ot ayıklarız.

İlginç Ekisperler

Sizin başınıza gelmişmidir bilemem ama benim başıma çok geldi. Gidersin alım yerine, ekisper orda olmaz, olduğu zaman telefon görüşmesi olur yada en kötüsü 1-2 kg falza gelen çayı almaz geri almanı ister..

Çay Seçmek

En korktuğum olayların başına gelir, zaten bütün gün uğraşmışım birde saatlerce çalı çırpı toplamak gerçekten çok zordur. Allah kimsenin başına vermesin, bu anı yaşayanlar bilir.

Yorum yapın