RİZE DE KORONA CAN ALDI TRABZON DA İSE PES DEDİRTTİ

Yeni tip korona virüs tüm dünyada etkisni göstermeye devam ediyor. Son dönemlerde Covid19 da artışlar gözlemlendi. Haziran ayı itibariyle yeni normale geçilmesiyle tedbirlere uyulmamaya başlandı. Günlük vakalar 700 lerden 1200lere çıktı. Düğün sezonunun açılması, maske kullanılmaması ve mesafe kuralına uyulmaması Doğu Karadeniz illerinde ciddi artışlara sebep oldu.

Rize de her gün 100’e yakın Covid19 teşhisi konuluyor. Toplam vakalar 1500’ü geçmiş durumda. Artan vakalar beraberinde ölümleri de getiriyor. Rize de korona can aldı. Trabzon da ise pes dedirtti.

RİZE DE CAN KAYBI

Covid19 can almaya devam ediyor. Rize de tedavi gördükleri hastanede 2 erkek hasta hayatını kaybetti. Ölenlerden S.C.T. 71, O.U. ise 83 yaşında idi. Son ölümlerle beraber Rizede Covid19 sebebi ölümler 25’e ulaştı. Ölenlerin 7’si kadın 18’i erkek oldu.

TRABZON DA PES DEDİRTEN OLAY

Trabzonun Ortahisar Bahçecik mahallesinde yaşanan olay pes dedirtti.

Covid19 testi pozitif çıkan bir kişinin ev karantinasında tedavisi yapılıyordu. Ancak hasta korona olduğunu saklayarak evinden dışarı çıkıp dolmuş durağına gitti. Gittiği dolmuş durağında saatlerce duraklarda ki kişilerle muhabbet etti. Olayın duyulmasından sonra yetkililer harekete geçti.

Dolmuş durağında ki şöfer daha sonra rahatsızlandı. Hastanete başvuran şöför yapılan testler sonucu Covid19 testi pozitif çıktı. Aynı duraktan 3 kişi de kendini iyi hissetmediği belirlendi.

Korona olduğunu saklayıp başkalarına bulaştıran kişinin neden böyle bir şey yaptığı ise merak konusu oldu.

COVİD19 YOĞUNLUK HARİTALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN LİSTEDE RİZE TRABZON SAMSUN ORDU GİRESUN İSTANBUL ANKARA İZMİR BURSA……..

%d blogcu bunu beğendi: