METEOROLOJİ UYARDI: DİKKAT TURUNCU ALARM

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, haftasonu şiddetli yağışlar altında kalacağı uyarısında bulunmuştu. Yağışlar cumartesi akşam saatlerinde başladı. Aşırı yağışlar Giresun da sele neden oldu. Son dakika Meteroloji uyardı: Dikkat Turuncu Alarm.

Doğu Karadenizi etkisi altına alan aşırı yağışlar Giresunda can aldı. Giresun da ki sel felaketin ayrıntıları için lütfen buraya tıklayın.

Meteoroloji Bu İlleri Uyardı !

Meteroloji Genel Müdürlüğü (MGM); Doğu Karadeniz bölgesinde ki vatandaşları fırtına, aşırı yağışların bu gece düşebileceğini heyelan, yıldırım ve sele karşı dikkatli olmalarını söyledi. Açıklama şöyle;

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 22.08.2020 Cumartesi günü Trabzon’un doğu ilçeleri ile Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı ve Vakfıkebir çevreleri, Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Rize çevrelerinde, Pazar günü Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2 ), Rize’nin doğusu ile Artvin’in kuzey kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, heyelan, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

FIRTINA UYARISI

Doğu Karadeniz’in doğusunda batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın; bugün (22.08.2020) akşam saatlerinden sonra etkisini artırarak 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın bugün (Pazar) akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: