Kanalizasyondan Adam Çıktı “Yardım Edin!”

Rize Piriçelebi Mahallesinde dün ilginç bir olay yaşadı. Ali O. U. isimli şahıs kanalizasyonun içerisine dere yatağından girdi. Yaklaşık 1 km boyunca kanalizasyon içerisinde yürüyen şahıs daha sonra kaybolduğunu düşünüp yardım istedi. Kanalizasyon kapaklarından gelen sesi duyan seyyar satıcı durumu 110 ekiplerine bildirdi. Polis eşliğinde ki itfayiye ekipleri adamı kanalizasyondan çıkardı. Kurtarılan Ali O. U. “Beni öldüreceklerdi, kaçtım kanalizasyona girdim, denizden çıkmayı düşünüyordum, midem bulandı ve yolu kaybettim, yardım istedim.”

Söz konusu şahsın emniyet ifadesinden sonra Rize Emniyeti bir açıklamada bulundu. Açıklama şöyle;

14.10.2020 Günü Saat 19:00 sıralarında, Çarşı mah. Cumhuriyet cad. Ali O.U. isimli iş yeri önündeki kanalizasyon içerisinde yardım isteyen bir şahıs olduğu bildirilmesi üzerine olay yerine intikal edilmiş, 110 unsurlarınca bir şahsın kanalizasyon içerisinden çıkarıldığı görülmüştür. 

Söz konusu şahısla yapılan görüşmede; 

Daha önceden tanıdığı arkadaşlarıyla sahil dolgu sahasında buluştuğunu, birlikte bağ evine çay içmeye gittikleri, aralarındaki konuşmalar sırasında tedirginlik yaşadığı, telefon konuşması bahanesiyle bulundukları evden dışarı çıkarak kaçtığını ve mevkiini bilmediği dereden koşarak kanalizasyon çukuruna girdiğini ve en son geldiği noktada 110 ekipleri tarafından çıkarıldığını beyan ve iddia etmiştir.  Konuyla ilgili yapılan çalışmalar neticesi; Şüpheli şahısların 4 kişi olduğu tespit edilmiş, M.E., U.H., O.K. isimli şahıs yakalanmıştır. A.Ö. isimli şahsın yakalamasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur