Hamsi Fiyatları Düştü: İşte Fiyatlar

Havaların ısınması üzerine balıkçılarda avlarını Karadeniz’e attı. Geçtiğimiz haftalarda kg fiyatı 35-40 tl olan hamsinin fiyatına da yansıdı.

Palamut bolluğunu hamsiye bıraktı. Havaların soğumasıyla tezgahlar hamsi, mezgit ve istavrit ile süslendi. Karadeniz’de avlanan ve geçtiğimiz haftalarda fiyatı 30-40 lirayı bulan hamsinin fiyatı tezgahlarda 15 liraya kadar düştü.

“Balıkçı Emirhan İlhan, havanın soğumasıyla hamsinin tezgahlarda yerini aldığını belirterek, Sonunda beklediğimiz hamsi geldi. Uzun zamandır balıkçılar olarak bu hamsiyi bekliyorduk. Havalar sıcak devam ettiğinden avlanan hamsi miktarı çok azdı ve fiyatları da yüksek oluyordu. Fiyatın yüksek olması vatandaşları da çok etkiliyordu. Ancak son dönemde çıkan hamsi hem bizim hem de vatandaşın yüzünü güldürdü. Geçen hafta tezgahlarımızda hamsinin fiyatı 30 liraydı, bu hafta ise 15 liraya kadar düştü, temizlenmiş hamsinin kilosunu ise 20 liradan satıyoruz. Av sezonu beklediğimiz gibi giderse balık fiyatlarının daha da düşeceğini düşünüyorum dedi.”

Avlanan hamsiler böyle devam ederse vatandaşın yüzünü güldürmeye devam edeceği gözüküyor. Geçtiğimiz haftalarda kilogram fiyatının 50 liraya kadar çıktığını söyleyen balıkçılar, avlanmayla beraber kilogram fiyatının 15 liraya kadar gerilediğini söyledi. Bu yıl palamutta olduğu gibi hamside de vatandaşın yüzünü güldüreceğini söyledi. Besin değerleri bakımından oldukça faydalı olan hamsi, bağışıklığı güçlendirmesiyle yeni tip koronavirüs içinde önleyici bir besin olduğu yinelendi.

İşte hamsi görüntüleri;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir