ÇAYKUR: YAŞ ÇAY ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

ÇAYKUR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2. SÜRGÜ YAŞ ÇAY ÖDEMELERİNİ YAPMAYA BAŞLIYOR. ÇAYKUR NE AÇIKLAMA YAPTI. 1. SÜRGÜ DE ÇAYKUR ÜRETİCİDEN KAÇ TON YAŞ ÇAY ALDI. 2. SÜRGÜDEN ÇAYKUR ÜRETİCİDEN KAÇ TON YAŞ ÇAY ALDI. ÖDEMELER KAÇ GÜN SÜRECEK. HANGİ GÜN ÜRETİCİNİN HESABINA ÜCRETLER YATACAK..

Edinilen bilgilere göre Çaykur 2. Sürüm çay döneminde üreticilerden 170 bin ton yaş çay aldı. Peki ödemeler ne zaman başlayacak. 2 sürgü ödemeleri ne zaman yapılacak. Yaş çay ödemeleri başlıyor… ÇAYKUR: YAŞ ÇAY ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

ÜRETİCİLERİN BANKA HESAPLARINA

Üreticilere yapılacak olan 550 milyon TL 27 Ağustos PERŞEMBE günü itibariyle yatmaya başlayacak. Ödemeler 31 Ağustos Pazartesi gününde ödemelerin tamamlanması planlandı. Üreticilere 5 gün içerisinde ücretleri yatırılmış olacak. Üreticiler çay ücretlerini bir gün sonra çekebilecek.

ÇAYKUR 1. sürgü de üreticilerinden 247 bin ton yaş çay almıştı. Alınan yaş çay karşılığında üreticilerine 350 milyon TL ödeme yapmıştı. 1. sürgü de üreticilerine ödemeleri 2 gün içerisinde tamamlamıştı. ÇAYKUR 19 Ağustos 2020 tarihli yayınladığı basın açıklaması şöyle;

“Pandemi süreci ve tedbirlerin yoğun yaşandığı dönemlerde başladığımız çay kampanya döneminde ikinci sürgün alımlarını da tamamlamış bulunmaktayız. Birinci sürgünde 247 bin ton, ikinci sürgünde 270 bin ton olmak üzere üreticilerimizden toplamda 517 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirilmiştir. 

Her ne kadar salgın hastalığın yoğun yaşandığı dönemlerde çay kampanyasına başlanmış olsa da ülke genelinde ve Kurumsal anlamda alınan tedbirler neticesinde münferit ve lokal birkaç vaka haricinde ikinci sürgün dönemini sorunsuz olarak tamamlamış bulunmaktayız. Üçüncü sürgün dönemini de aynı şekilde Fabrika Müdürlüklerimiz ve ilgili Daire Başkanlıklarımızla koordinasyon içerisinde hazırlanarak alınacak tedbir ve uygulamaları gözden geçirerek bu yılın çay alımlarını tamamlamak düşüncesindeyiz. 

İlk iki sürgünde olduğu gibi üreticilerimizden beklentimiz; evsafa uygun, kaliteli ürün toplamaları ve hastalık bulaşma veya bulaştırma konusunda aldığımız tedbir ve tavsiyelere azami riayet etmeleri olacaktır. Ayrıca yabancı işgücü kısıtlaması olmasa da çaylarını yine aile içerisinde toplamaya gayret etmeleri halinde hem kendi menfaatleri açısından hem de çayın ve çay bahçelerinin geleceği için faydalı olacağı kanaatindeyiz. Saygılarımızla.”

RİZE-TRABZON-ARTVİN-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-İSTANBUL-İZMİR….. COVİD 19 YOĞUNLUK HARİTALARI HEMEN TIKLA GÖR

%d blogcu bunu beğendi: